Πέμπτη, 26 Φεβρουαρίου 2015

Ημερίδα "Μέλισσα και μέλι"

Ημερίδα "Μέλισσα και μέλι", Παρασκευή 6 Μαρτίου, 4-9, Αμφιθέατρο Σαράτση Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Παραλιακό κτίριο Δελμούζου, Βόλος



Πέμπτη, 19 Φεβρουαρίου 2015

Έγκριση προγραμματισμού συμμετοχής σχολείων Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης

ΘΕΜΑ: Έγκριση προγραμματισμού συμμετοχής σχολείων Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης της χώρας, σε προγράμματα Π.Ε. του Κ.Π.Ε. Μακρινίτσας Πηλίου, για τη σχολική χρονιά 2014-15.

Σας υποβάλλουμε πίνακα με τα ονόματα των εκπαιδευτικών καθώς και τα σχολεία που υπηρετούν, προκειμένου να επισκεφτούνε μαζί με τους μαθητές τους, το Κ.Π.Ε. Μακρινίτσας για να υλοποιήσουν τα εκπαιδευτικά προγράμματα του Κέντρου.

Το Κ.Π.Ε Μακρινίτσας θα καλύψει μέρος των εξόδων διαμονής σε ξενοδοχεία της περιοχής, εκείνων των σχολείων που θα επισκεφθούν το Κ.Π.Ε. από περιοχές της Ελλάδας που η απόστασή τους από τη Μακρινίτσα δρα απαγορευτικά για την υλοποίηση μονοήμερου προγράμματος και πάντα σύμφωνα με τον προϋπολογισμό και το Τεχνικό του Δελτίο. Σε όλα τα σχολεία θα χορηγηθεί δεκατιανό (σάντουιτς και νερό) την ημέρα υλοποίησης του προγράμματος. Το κόστος αυτών των εξόδων θα καλυφθεί από το Τ.Δ.Υ. του Κ.Π.Ε. Μακρινίτσας.

Παρακαλούμε για την έγκριση της συμμετοχής των εκπαιδευτικών με τα σχολεία τους στα προγράμματα του Κ.Π.Ε., στις αντίστοιχες ημερομηνίες (βλ. ΠΙΝΑΚΑ Α). 

ΠΙΝΑΚΑΣ Α

Εμβέλεια
Α/Α
Όνομα σχολικής μονάδας
Διεύθυνση Εκπ/σης
Τίτλος προγράμματος του ΚΠΕ
Ημερομηνία/ες παρακολούθησης
Προγ/τος του ΚΠΕ
Αρ. Μαθητών
Αρ. Συνοδών

Ονόματα Συνοδών Εκπ/κών**

ΤΑΚΤΙΚΕΣ  ΣΧΟΛΙΚΕΣ  ΟΜΑΔΕΣ

Εντός
1.              
1ο Δ.Σ. Ν. Ιωνίας Βόλου
Π/θμια Μαγνησίας
ΒΟΤΑΝΑ
20/02/2015
35
3
ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ, ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΣΑΜΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΑΛΕΤΣΙΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ
Εντός
2.              
2ο ΕΠΑΛ Καρδίτσας
Δ/θμια Καρδίτσας
ΚΡΗΝΕΣ
27/02/2015
35
3
ΤΣΙΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ, ΡΕΝΤΖΕΛΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΓΩΓΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
Εκτός
3.              
5ο ΓΕΛ Κατερίνης
Δ/θμια Πιερίας
ΒΟΤΑΝΑ
04/03/2015
35
3
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΕΥΘΥΜΙΑΔΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ, ΣΑΒΒΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Εκτός
4.              
1ο ΓΕΛ Κηφισιάς
Δ/θμια Β Αθήνας
ΟΙΚΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ
09/03/2015
35
3
ΚΑΒΑΡΝΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ, ΖΛΑΤΙΝΤΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
Εντός
5.              
Γυμνάσιο Γυμνού
Δ/θμια Εύβοιας
ΒΟΤΑΝΑ
11/03/2015
30
2
ΑΓΓΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΚΑΤΣΙΜΕΝΤΕ ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ, ΤΣΙΑΚΚΕΡΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
Εκτός
6.              
Γυμνάσιο Λεχαίου
Δ/θμια Κορινθίας
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
13/03/2015
35
3
ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, ΔΡΑΚΟΥΛΕΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Εντός
7.              
Μουσικό Γυμνάσιο Λευκάδας
Δ/θμια Λευκάδας
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
16/03/2015
25
2
ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΣΓΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Εντός
8.              
ΓΕΛ Αλιάρτου
Δ/θμια Βοιωτίας
ΕΛΙΑ
17/03/2015
26
2
ΤΗΓΑΝΗ ΛΑΜΠΡΟΥ, ΦΩΤΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ
Εκτός
9.              
1ο ΕΠΑΛ Λαγκαδά
Δ/θμια Δυτ. Θεσ/νικης
ΟΙΚΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ
20/03/2015
31
3
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΓΑΡΟΥΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΜΕΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΚΕΤΣΕΤΖΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
Εκτός
10.            
ΓΕΛ Αρχανών
Δ/θμια Ηρακλείου
ΟΙΚΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ
23/03/2015
35
3
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΦΑΝΗ
Εντός
11.            
9ο ΓΕΛ Λάρισας
Δ/θμια Λάρισας
ΒΟΤΑΝΑ
26/03/2015
35
3
ΓΛΙΟΥΜΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΤΣΟΥΡΑΚΗ ΑΝΘΗ, ΚΥΡΚΟΥ ΣΟΦΙΑ, ΧΡΥΣΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Εκτός
12.            
1ο ΕΠΑΛ Αγ. Παρασκευής
Δ/θμια Β Αθήνας
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
27/03/2015
35
3
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ, ΑΝΘΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΚΑΛΑΘΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΝΤΑΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Εκτός
13.            
1ο ΓΕΛ Φιλιππιάδας
Δ/θμια Πρέβεζας
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
30/03/2015
18
2
ΠΑΠΠΑ ΙΩΑΝΝΑ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
Εντός
14.            
1ο Γυμνάσιο Λειβαδιάς
Δ/θμια Βοιωτίας
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
01/04/2015
35
3
ΚΩΤΣΑΔΑΜ ΠΑΓΩΝΑ, ΡΟΥΜΠΙΕ ΑΓΓΕΛΙΚΗ, ΚΑΡΑΜΠΑ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ
Εκτός
15.            
3ο Γυμνάσιο Κομοτηνής
Δ/θμια Ροδόπης
ΒΟΤΑΝΑ
03/04/2015
30
2
ΖΩΓΡΑΦΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΚΑΖΑΚΑ ΣΤΕΛΑ, ΠΕΝΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΚΕΡΑΤΣΩ
Εκτός
16.            
ΓΕΛ Αρφαρών
Δ/θμια Μεσσηνίας
ΒΟΤΑΝΑ
20/04/2015
25
2
ΜΠΑΖΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΚΑΤΣΑΟΥΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ, ΜΗΤΡΑΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
Εκτός
17.            
4ο ΓΕΛ Βέροιας
Δ/θμια Ημαθίας
ΒΟΤΑΝΑ
21/04/2015
33
3
ΗΛΙΑΔΟΥ ΙΟΥΛΙΑ, ΚΑΪΤΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΔΟΛΓΥΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
Εκτός
18.            
1ο ΕΠΑΛ Γιαννιτσών
Δ/θμια Πέλλας
ΚΡΗΝΕΣ
23/04/2015
19
2
ΚΑΝΣΙΖΟΓΛΟΥ ΑΒΡΑΑΜ, ΓΙΑΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΚΟΥΔΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Εντός
19.            
3ο Γυμνάσιο Πύργου
Δ/θμια Ηλείας
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
27/04/2015
35
3
ΠΑΠΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ, ΚΑΛΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Εκτός
20.            
1ο Γυμνάσιο Θεσ/νικης
Δ/θμια Ανατ. Θεσ/νικης
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
28/04/2015
19
2
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ, ΓΚΑΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Εντός
21.            
ΕΠΑΛ Κασσάνδρας
ΓΕΛ Άμφισσας
Δ/θμια Χαλκιδικής
Δ/θμια Φωκίδας
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
ΕΛΙΑ
29/04/2015
11
23
1
2
ΚΑΝΕΛΛΙΔΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΣΠΥΡΟΣ, ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ,
ΚΟΥΚΟΥΛΗ ΗΛΙΑΝΑ
Εντός
22.            
2ο Γυμνάσιο Τρικάλων
Γυμνάσιο Φαρκαδόνας
Δ/θμια Τρικάλων
ΚΡΗΝΕΣ
04/05/2015
35
3
ΑΣΤΡΙΤΗ ΕΥΑΝΘΙΑ, ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΠΑΠΑΖΕΥΚΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ
ΤΡΙΚΑ ΜΑΡΙΑ, ΓΑΛΑΝΗ ΒΑΡΒΑΡΑ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΤΣΙΑΜΑΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Εντός
23.            
37ο Δ.Σ. Λάρισας
Π/θμια Λάρισας
ΒΟΤΑΝΑ
06/05/2015
35
3
ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ, ΚΑΝΑΚΗ ΦΑΝΗ, ΚΟΚΚΙΝΟΥ- ΠΡΑΠΑ ΚΥΡΑΤΣΩ, ΛΕΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Εκτός
24.            
31ο Δ.Σ. Θεσ/νικης
Π/θμια Ανατ. Θεσ/νικης
ΒΟΤΑΝΑ
08/05/2015
24
2
ΚΟΥΤΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΚΟΖΟΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΤΡΟΙΑΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
Εκτός
25.            
2ο Δ.Σ. Διαβατών
Π/θμια Δυτ. Θεσ/νικης
ΕΛΙΑ
11/05/2015
35
3
ΡΑΝΤΣΙΟΥ ΒΕΡΣΑ, ΡΗΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
Εντός
26.            
38ο Δ.Σ. Λάρισας
Π/θμια Λάρισας
ΒΟΤΑΝΑ
13/05/2015
31
3
ΚΟΥΝΙΑΤΣΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΜΟΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΓΚΟΥΝΤΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Εκτός
27.            
5ο Δ.Σ. Σαλαμίνας
Π/θμια Πειραιά
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
15/05/2015
35
3
ΚΟΡΡΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΔΕΛΗΜΙΧΑΛΗ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ, ΑΚΡΙΒΟΥ ΚΕΡΑΣΟΥΛΑ, ΜΑΥΡΙΤΣΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
Εντός
28.            
35ο Δ.Σ. Τρικάλων
Π/θμια Τρικάλων
ΕΛΙΑ
18/05/2015
29
2
ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΜΠΑΤΑΤΟΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΚΑΡΑΜΙΝΤΖΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΔΗΜΟΥΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
Εντός
29.            
4ο Δ.Σ. Βόλου
5ο ΟΛ. Δ.Σ. Βόλου

Π/θμια Μαγνησίας
ΕΛΙΑ
20/05/2015
15
20
3
ΑΔΑΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
ΜΠΟΥΤΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ, ΑΤΣΙΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Εκτός
30.            
Σχολικό Κέντρο Βελονάδων
Π/θμια Κέρκυρας
ΒΟΤΑΝΑ
22/05/2015
28
2
ΜΠΑΣΙΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ, ΣΗΦΑΚΑΚΗ ΗΛΕΚΤΡΑ, ΤΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Εντός
31.            
19ο Δ.Σ. Χαλκίδας
Π/θμια Εύβοιας
ΕΛΙΑ
25/05/2015
35
3
ΧΟΝΔΡΕΛΛΗ ΚΡΙΝΑΝΘΗ, ΗΛΙΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΒΕΤΤΑ ΞΕΝΙΑ
Εντός
32.            
32ο Δ.Σ. Βόλου
Π/θμια Μαγνησίας
ΚΡΗΝΕΣ
26/05/2015
21
2
ΖΗΓΡΑΣ ΝΕΣΤΟΡΑΣ, ΤΖΑΦΕΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
Εντός
33.            
2ο Δ.Σ. Καλαμπάκας
Π/θμια Τρικάλων
ΕΛΙΑ
29/05/2015
25
2
ΠΙΝΙΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ, ΠΡΕΒΕΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Εντός
34.            
1ο Δ.Σ. Φερών Βελεστίνου
Π/θμια Μαγνησίας
ΚΡΗΝΕΣ
02/06/2015
33
3
ΚΑΦΙΔΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΚΟΡΔΟΛΑΙΜΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ, ΓΙΑΤΣΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
Εντός
35.            
Δ.Σ. Αγ. Αναργύρων
Ειδ. Δ.Σ. Αλμυρού
Π/θμια Λάρισας
Π/θμια Μαγνησίας
ΒΟΤΑΝΑ
ΘΕΟΦΙΛΟΣ
03/06/2015
30
4
2
2
ΝΤΑΛΑΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΙΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ
ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ, ΑΛΕΞΟΥΔΗ ΚΛΕΟΝΙΚΗ
Εκτός
36.            
6ο Διαπολιτισμικό Σχολείο Ευόσμου
Π/θμια Δυτ. Θεσ/νικης
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
05/06/2015
35
3
ΣΥΓΓΙΡΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΤΡΑΠΕΖΑΝΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΣΕΦΕΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Εντός
37.            
6ο Δ.Σ. Καρδίτσας
Π/θμια Καρδίτσας
ΒΟΤΑΝΑ
08/06/2015
35
3
ΚΟΥΤΡΟΥΜΑΝΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ, ΔΙΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 

 

ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΕΣ  ΣΧΟΛΙΚΕΣ  ΟΜΑΔΕΣ

Εμβέλεια
Α/Α
Όνομα σχολικής μονάδας
Διεύθυνση Εκπ/σης
Τίτλος προγράμματος του ΚΠΕ
Ημερομηνία/ες παρακολούθησης
Προγ/τος του ΚΠΕ
Αρ. Μαθητών
Αρ. Συνοδών

Ονόματα Συνοδών Εκπ/κών**
Εντός
1.              
ΕΠΑΛ Καλαμπάκας
Δ/θμια Τρικάλων
ΒΟΤΑΝΑ
27/2/2015
35
3
ΑΛΕΤΡΑ ΘΕΟΝΥΜΦΗ, ΜΟΥΖΑΚΙΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΑΓΓΕΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΚΑΪΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
Εκτός
2.              
Γυμνάσιο Μακρύγιαλου
Δ/θμια Πιερίας
ΒΟΤΑΝΑ
04/03/2015
25
2
ΚΩΤΣΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ, ΠΤΥΧΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ
Εντός
3.              
Γυμνάσιο Ακραίφνιου
Δ/θμια Βοιωτίας
ΚΡΗΝΕΣ
09/03/2015
27
2
ΚΑΡΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΤΑΒΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
Εντός
4.              
ΓΕΛ Μαντουδίου
Δ/θμια Εύβοιας
ΒΟΤΑΝΑ
11/03/2015
24
2
ΜΠΟΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ, ΤΣΟΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
Εντός
5.              
1ο Γυμνάσιο Πύργου
Δ/θμια Ηλείας
ΒΟΤΑΝΑ
13/03/2015
24
2
ΦΥΤΑΝΙΔΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΒΑΣΙΛΗ ΕΛΕΝΗ
Εκτός
6.              
5ο Γυμνάσιο Κέρκυρας
Δ/θμια Κέρκυρας
ΟΙΚΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ
16/03/2015
35
3
ΑΠΕΡΓΗ ΕΛΕΝΗ, ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ, ΣΓΟΥΡΟΥ ΚΑΙΤΗ, ΔΟΚΑΝΑΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
Εντός
7.              
Εσπερινό ΕΠΑΛ Αλιάρτου
Δ/θμια Βοιωτίας
ΜΟΥΣΕΙΟ ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑΣ
17/03/2015
19
2
ΛΑΜΠΡΟΥ ΜΑΡΙΑ, ΚΟΚΟΛΙΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ
Εκτός
8.              
4ο Γυμνάσιο Τούμπας
Δ/θμια Αν. Θεσ/νικης
ΔΑΣΟΣ
20/03/2015
28
2
ΒΕΛΙΣΚΙΩΤΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
Εκτός
9.              
7ο Γυμνάσιο Χανίων
Δ/θμια Χανίων
ΠΕΤΡΟΓΕΦΥΡΑ
23/03/2015
18
2
ΞΥΠΟΛΙΤΑΚΗ ΖΑΧΑΡΟΥΛΑ, ΠΑΝΤΕΡΜΑΚΗ ΝΙΚΗ
Εντός
10.            
ΕΠΑΛ Πύλης
Δ/θμια Τρικάλων
ΒΟΤΑΝΑ
26/03/2015
28
2
ΤΣΙΟΥΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ, ΒΑΜΠΟΥΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΑΡΔΑΝΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
Εντός
11.            
2ο Γυμνάσιο Τρικάλων
Δ/θμια Τρικάλων
ΔΑΣΟΣ
27/03/2015
21
2
ΒΛΑΧΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΒΑΝΤΑΛΗ ΑΝΝΑ, ΜΕΡΜΗΓΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
Εκτός
12.            
Γυμνάσιο Γερακίου
Δ/θμια Λακωνίας
ΒΟΤΑΝΑ
30/03/2015
34
3
ΤΣΙΜΠΙΔΗ ΣΟΦΙΑΣ, ΣΑΡΑΝΤΗ ΑΝΘΗ, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Εντός
13.            
Γυμνάσιο Ευπαλίου
Δ/θμια Φωκίδας
ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΟΦΙΛΟΥ
03/04/2015
30
2
ΚΑΛΑΜΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ, ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΚΑΤΣΑΡΗ ΜΑΡΙΑ
Εκτός
14.            
1ο ΕΠΑΛ Γιαννιτσών
Δ/θμια Πέλλας
ΟΙΚΟΤΟΥΡΙΣΜΟΣ
21/04/2015
35
3
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΑΒΒΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ, ΚΑΤΣΑΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Εντός
15.            
Γυμνάσιο Μοσχοχωρίου
Δ/θμια Φθιώτιδας
ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΟΦΙΛΟΥ
23/04/2015
15
2
ΒΑΣΙΛΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ, ΣΚΥΛΑΡΗ ΛΕΜΟΝΙΑ
Εντός
16.            
ΕΠΑΛ Λεχαινών
Δ/θμια Ηλείας
ΒΟΤΑΝΑ
27/04/2015
12
2
ΛΙΜΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Εκτός
17.            
4ο Γυμνάσιο Τούμπας
Δ/θμια Αν. Θεσ/νικης
ΒΟΤΑΝΑ
28/04/2015
27
2
ΒΑΡΔΑΞΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Εντός
18.            
5ο Γυμνάσιο Λαμίας
Δ/θμια Φθιώτιδας
ΔΑΣΟΣ
04/05/2015
30
2
ΑΡΚΟΥΜΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΠΙΝΙΚΗ, ΚΑΛΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Εντός
19.            
1ο Δ.Σ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ
2ο Δ.Σ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ
Π/θμια Εύβοιας
ΚΡΗΝΕΣ
06/05/2015
16
13
2
ΜΟΥΡΓΙΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΤΣΕΛΙΚΑ ΧΡΙΣΤΟΥΛΑ


** Με κόκκινο σημειώνονται οι πλεονάζοντες συνοδοί
Τα προγράμματα του Κ.Π.Ε. Μακρινίτσας είναι τα εξής:
1. Βότανα: υγεία, ευεξία, ομορφιά
2. Οικουτουρισμός στο Πήλιο – Διαδρομές στη Φύση και στην Παράδοση
3. Αειφορική διαχείριση του νερού – Κρήνες της Μακρινίτσας
4. Τα πετρογέφυρα της Ελλάδας – Λαϊκή αρχιτεκτονική
5. Μεσόγειος, Ελλάδα, Ελιά*
6. Δάσος: περπατώ, εξερευνώ, μαθαίνω
7. Μια μέρα στο Μουσείο Λαϊκής Τέχνης & Ιστορίας του Πηλίου (Μακρινίτσα)*
8. Μια μέρα στο Μουσείο του Θεόφιλου (Ανακασιά)*

*Τα προγράμματα υλοποιούνται σε συνεργασία με το ΔΗ.Κ.Ι. του Δήμου Βόλου
και την 5η Εφορία Νεωτέρων Μνημείων.